sobota, 11 czerwca 2011

Powroty...


I wróciłam do domu. Wszystkie moje rzeczy czuć stęchlizną. Szykuje się wieeelkie pranie. Co tam się działo wolę nie opowiadać. Napiszę tylko, że bardzo się na kimś zawiodłam. W życiu nie spodziewałam się tego po tej osobie. A co dopiero ta, której to zrobiła. Nie wiem, jak teraz będzie w klasie, między nami. A było już tak dobrze, wszyscy ze wszystkimi i OK. Ale chociaż tu jest zgoda…
Ach, już nie będę ubolewać, bo nic mi z tego nie przyjdzie. Pan z wf-u postanowił się zmiłować i dał mi cztery na koniec roku. Za co nam się taki trafił…  Prawie żadna dziewczyna w klasie nie ma piątki z wf-u. Krzyczy na nas i choć wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, zgubił nas w lesie. To chyba trochę dziwne, że dziewczyny, których uczą inni wuefiści mają piątki, czwórki, a u nas królują tróje, czasem czwórka, jest nawet kilka dwój… Tak, można mieć dwóję z wychowania fizycznego. ,,Cała – klasa – nie – umie – zrobić – zagrywki – piłką – ręczną – na – pustą – bramkę - !” – wszystko to pięknie podkreślane uderzeniami zeszytu w ławkę. Nie przyjmuje do wiadomości takiego terminu jak ,,nieobecność usprawiedliwiona”, a w dzienniku nie było wpisanej ani jednej naszej oceny. Ale najważniejsze, że już niedługo wakacje i dwumiesięczny urlop od wszelkich fanatyków, szkoły, stresu, zakuwania i rannego wstawania :)

Belemnity  – rząd wymarłych morskich głowonogów. Miały dziesięć długich ramion, którymi chwytały zdobycz, aby ją pożreć. Świetnie przystosowane do drapieżnictwa, poruszały się szybko i zręcznie, często w składających się z kilkunastu osobników grupach. Uważa się, że były najsprawniejszymi pływakami wśród wszystkich głowonogów. Padały ofiarą wielkich gadów morskich, zwłaszcza ichtiozaurów. Szczątki szkieletu belemnita uważany jest przez zabobonnych ludzi za ,,kamień piorunowy”. Przyznam sięże ja sama nazywałam je ,,piorunkami” i radośnie wygrzebywałam ze żwiru. Żyje się, świat wydaje się taki pewny, a tu nagle odkrywasz coś takiego, pozornie błahego, co jednak zupełnie zmienia twoje postrzeganie. Belemnity żyły w jurze i kredzie i wymarły w czasie masowego wymierania kredowego.

2 komentarze: