piątek, 27 maja 2011

Dół i znowu szkoła.


Znowu polski. Tradycja? W klasie dużo się dzieje. Pani chce czegoś od takiego Radka. Do kina jadą. To ten od tego pająka :) Nauczycielka stara się nas nauczyć nadawać tytuły. Ku chwale ojczyzny. Jutro jadę na wykład ,, Czy można polubić ropuchę?”. Boję się, że same dzieciaki tam będą. Ten co go prowadzi uczy moją ciocię na studiach.
A teraz dialog z katechetą:
Ja: Denerwujemy pana?
K: Tak, i to jak.
Ja: To niech pan uważa, gniew jest jednym z siedmiu grzechów głównych :)
Śmiał się…
W bloku za nami w jednej klatce na ścianach wiszą … talerze. Prawdziwe, ładne, zdobione talerze! Nad schodami. Ludzie to mają fantazję.
Na biurku pani stoi niebieski, szklany kubek. Czy mnie wzrok nie myli i jest w nim mleko? Albo coś baaardzo podobnego. Wreszcie wyszła, mogłam więc podejść i sprawdzić. Patrzę i… Woda? Ale jak to?! Dziwne rzeczy się tu dzieją. Woda ma ambicje zostać mlekiem… O, ta woda tak Drga od środka, jak w ,,Parku Jurajskim”, gdy nadchodził tyranozaur. Uwielbiam ,,Park Jurajski”! xd
Teraz tracę obserwatorów. Genialnie. 


 WAMPIR 
Z nastaniem ciemności w górach i na nizinach Ameryki Pd. Pojawiają się wampiry poszukujące świeżej krwi… Nie! To wcale nie początek horroru! Wampiry istnieją naprawdę! Wampir to nazwa małego, wielkości myszy, nietoperze, którego jedynym pokarmem jest krew spijana ze ssaków i ptaków. Jego cienkie i bardzo ostre zęby bezboleśnie przecinają skórę śpiącego zwierzęcia. Z małej ranki nietoperz spija krew. Zdarza się, że spija jej tak dużo, że nie może ulecieć. Ranka powstała po jego uczcie krwawi jeszcze długo, gdyż ślina wampira zawiera substancje hamujące krzepnięcie krwi.

3 komentarze:

  1. Ale ma fajny ryjek ten wampirek :D U nas w zeszłym roku był taki katecheta, co u niego raz na 3 lekcje działo się coś dydaktycznego, a tak to w sumie każdy robił co chciał. Z jedną klasą to nawet grał w karty na lekcji :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. no zagra, ale na pianinie, bo jest organistą w kościele :)

    OdpowiedzUsuń