wtorek, 19 kwietnia 2011

Ślepota i małe muflonki

No i okazało się, że wada podskoczyła mi o cały dioptr. 
- Możesz przeczytać drugi rządek literek na tej tablicy?
- Tam jest tablica?!
Heh :)
Ale na krzesła jeszcze nie wpadam :D

 MALUTKIE MUFLONIKI :)
Chciałabym wam napisać o naszych muflonach. W Polsce też żyją w naturze muflony! W 2001 roku członek słowackiego koła łowieckiego podarował muflony kołu łowieckiemu w Piechcinie o wielce odpowiedniej nazwie ,,Rogacz" :) . Ponieważ skały wapienne to ich naturalne środowisko, muflony „zamieszkały" w kopalni wapienia i na jej obrzeżach. Jak czyste i przyjazne jest to dla nich miejsce świadczy fakt, że doskonale się rozwijają i jest ich coraz więcej. Na terenie kopalni ustawione są zadaszone paśniki służące do dokarmiania zwierząt.

Właśnie teraz urodziły się tam malutkie mufloniki! Załączam zdjęcia, jakość słaba, ahhh, te komórki! I musicie poćwiczyć przekręcanie głowy :).


Ostatnio wpadła mi  w ręce wspaniała książka - ,,Powrót z bezkresu" Davida Almonda. Mimo, ze okładka i pierwsze strony nie zachęcają to jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Podobnie jak w ,,Skrzydlaku" autor w odpowiedni i poruszający sposób opowiada o sprawach ważnych. Polecam, choć wiem, że nie wszystkim się spodoba.2 komentarze:

  1. Ten mały Muflonek jest śliczny <3 omg, chcę takiego ;P

    Żona Twoja

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam obawy przed bilansem. Będę się musiała uczyć tych literek na pamięć ;)

    OdpowiedzUsuń